Studiebesök

Studiebesök

Kaffe med bröd ingår i priset på samtliga studiebesök.Vid missat studiebesök betalar du hela avgiften för besöket!Vid avbokning i sista stund: Ring den ansvarige för studiebesöket.

 

 


Studiebesök
Start Dag & tid Ledare    
Citypassagen
Start 20/1. Mån 13.30-15.30 1 ggr.
Ledare Anna-Karin, Gun Britt.
20/1 Mån 13.30-15.30 1 ggr Anna-Karin, Gun Britt Info 225 anmälda till 22 platser
Teatervandring
Start 22/1. Ons 14.00-16.00 1 ggr.
Ledare Sofia, Ulla-Liss.
22/1 Ons 14.00-16.00 1 ggr Sofia, Ulla-Liss Info 33 anmälda till 22 platser
Frälsningsarmén i Örebro
Start 27/1. Mån 10.00-12.00 1 ggr.
Ledare Inger B, Sofia.
27/1 Mån 10.00-12.00 1 ggr Inger B, Sofia Info 20 anmälda till 22 platser
Borgen
Start 29/1. Ons 14.00-16.00 1 ggr.
Ledare Inger B.
29/1 Ons 14.00-16.00 1 ggr Inger B Info 75 anmälda till 22 platser
Borgen II
Start 3/2. Mån 14.00-16.00 1 ggr.
Ledare Ulla-Liss, Bengt-Olof.
3/2 Mån 14.00-16.00 1 ggr Ulla-Liss, Bengt-Olof Info 22 anmälda till 22 platser
Örebro konstskola
Start 10/2. Mån 14.00-16.00 1 ggr.
Ledare Bengt, Sofia.
10/2 Mån 14.00-16.00 1 ggr Bengt, Sofia Info 28 anmälda till 22 platser
Biologiska Museet
Start 12/2. Ons 14.00-16.00 1 ggr.
Ledare Sofia, Inger B.
12/2 Ons 14.00-16.00 1 ggr Sofia, Inger B Info 56 anmälda till 28 platser
EON
Start 24/2. Mån 14.00-16.00 1 ggr.
Ledare Bengt-Olof.
24/2 Mån 14.00-16.00 1 ggr Bengt-Olof Info 28 anmälda till 18 platser
Bröllopsmusik i Nikolaikyrkan
Start 26/2. Ons 14.00-16.00 1 ggr.
Ledare Anna-Karin, Sofia.
26/2 Ons 14.00-16.00 1 ggr Anna-Karin, Sofia Info 27 anmälda till 22 platser
Centralpalatset
Start 4/3. Ons 14.00-16.00 1 ggr.
Ledare Sofia, Anita.
4/3 Ons 14.00-16.00 1 ggr Sofia, Anita Info 65 anmälda till 28 platser
Elgerigården
Start 11/3. Ons 14.00-16.00 1 ggr.
Ledare Sofia, Ann-Marie.
11/3 Ons 14.00-16.00 1 ggr Sofia, Ann-Marie Info 49 anmälda till 20 platser
Reningsverket i Skebäck
Start 11/3. Ons 10.00-12.00 1 ggr.
Ledare Bengt-Olof, Inger B.
11/3 Ons 10.00-12.00 1 ggr Bengt-Olof, Inger B Info 23 anmälda till 22 platser
Elgerigården II INSTÄLLT
Start 18/3. Ons 14.00-16.00 1 ggr.
Ledare Inger B, Bengt-Olof.
18/3 Ons 14.00-16.00 1 ggr Inger B, Bengt-Olof Info 18 anmälda till 20 platser
Sveriges Television INSTÄLLT
Start 23/3. Mån 14.00-16.00 1 ggr.
Ledare Bengt, Gun Britt.
23/3 Mån 14.00-16.00 1 ggr Bengt, Gun Britt Info 33 anmälda till 18 platser
Epiroc INSTÄLLT
Start 25/3. Ons 14.00-16.00 1 ggr.
Ledare Sofia, Anna-Karin.
25/3 Ons 14.00-16.00 1 ggr Sofia, Anna-Karin Info 55 anmälda till 22 platser
Bovieran INSTÄLLT
Start 30/3. Mån 10.00-12.00 1 ggr.
Ledare Ulla-Liss, Inger B.
30/3 Mån 10.00-12.00 1 ggr Ulla-Liss, Inger B Info 59 anmälda till 22 platser
Trädgårdarna INSTÄLLT
Start 20/4. Mån 14.00-16.00 1 ggr.
Ledare Inger B, Anita.
20/4 Mån 14.00-16.00 1 ggr Inger B, Anita Info/Boka 50 anmälda till 22 platser
Ridhuset i Karlslund INSTÄLLT
Start 22/4. Ons 14.00-16.00 1 ggr.
Ledare Bengt-Olof, Gun Britt.
22/4 Ons 14.00-16.00 1 ggr Bengt-Olof, Gun Britt Info/Boka 2 anmälda till 22 platser
Änglandaskolan INSTÄLLT
Start 27/4. Mån 15.00-17.00 1 ggr.
Ledare Bengt, Anna-Karin.
27/4 Mån 15.00-17.00 1 ggr Bengt, Anna-Karin Info/Boka 22 anmälda till 22 platser
Nerikes Allehanda INSTÄLLT
Start 27/4. Mån 14.00-16.00 1 ggr.
Ledare Inger G, Ann-Marie.
27/4 Mån 14.00-16.00 1 ggr Inger G, Ann-Marie Info/Boka 9 anmälda till 22 platser
Trädgårdarna II INSTÄLLT
Start 4/5. Mån 14.00-16.00 1 ggr.
Ledare Anna-Karin, Inger G.
4/5 Mån 14.00-16.00 1 ggr Anna-Karin, Inger G Info/Boka En anmäld till 22 platser
S:t Mikaels kyrka INSTÄLLT
Start 6/5. Ons 14.00-16.00 1 ggr.
Ledare Bengt-Olof, Anna-Karin.
6/5 Ons 14.00-16.00 1 ggr Bengt-Olof, Anna-Karin Info/Boka Ingen anmäld till 22 platser
Galgbacken INSTÄLLT
Start 13/5. Ons 10.00-12.00 1 ggr.
Ledare Inger B, Sofia.
13/5 Ons 10.00-12.00 1 ggr Inger B, Sofia Info/Boka 25 anmälda till 22 platser
Bakgårdsvandring på Väster INSTÄLLT
Start 18/5. Mån 14.00-17.00 1 ggr.
18/5 Mån 14.00-17.00 1 ggr Info/Boka 73 anmälda till 22 platser